• 01-základní slide ostatní

     

     

     

    phone receiver Kancelář školy: 312 510 051 (Po a St 7-16 hod, Út, Čt, Pá 7-14 h) 

Běh naděje

Sedm principů Běhu naděje

1. Běh naděje je dobrovolná humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou.

2. Všechny prostředky získané od účastníků akce jako dar v rámci veřejné sbírky pod názvem „Běh naděje“ jsou věnovány na výzkum rakoviny.

3. Běh naděje má dva hlavní cíle: - získat prostředky na výzkum rakoviny, iniciovat solidaritu zdravých s nemocnými a současně apelovat na zdravý životní styl a prevenci onemocnění především mezi mladou generací. Pravidelný pohyb podstatnou měrou přispívá k prevenci rakovinných onemocnění. Zdraví každého z nás je z velké části především v našich rukou

4. Náklady spojené s organizací akce musí být kryty z jiných prostředků než z výtěžku / sbírky.

5. Běh naděje je během nesoutěžním.

6. Trať je možno absolvovat jakýmkoli způsobem - chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem, ... - podle vlastních sil

7. Běhu se může zúčastnit každý bez omezení - občané všech věkových kategorií, od seniorů po novorozence.

 

HISTORIE  BĚHU  NADĚJE VE SLANÉM 

Naše škola se v roce 2007 rozhodla pravidelně pořádat významnou sportovně humanitární akci - Běh Terryho Foxe.

Česko vždy patřilo v celosvětovém měřítku mezi nejpilnější pořadatele tohoto běhu, který vznikl v Kanadě. Běh Terryho Foxe je ušlechtilá sportovní událost, pořádaná na počest kanadského atleta TerryhoHYPERLINK "undefined" Foxe, který v 18. letech onemocněl rakovinou a byla mu amputována jedna noha. S umělou nohou se v roce 1980 odvážně vydal na takzvaný MaratónHYPERLINK "undefined" HYPERLINK "undefined"naděje a za 143 dnů uběhl neuvěřitelných 5 382 km napříč Kanadou. Původně chtěl přeběhnout celou Kanadu a při tom vybrat 25 000 000 USD na výzkum léčby rakoviny, ale nedoběhl, nemoc byla bohužel silnější než jeho vůle. V srpnu 1981, krátce po Foxově smrti, uspořádal kanadský podnikatel IsadoreHYPERLINK "undefined" Sharp, jehož čtvrtý syn též zemřel na rakovinu, první ročník Běhu Terryho Foxe a celý výtěžek věnoval na výzkum boje proti této zákeřné chorobě. Po roce 1989 se BTF začal konat také v České republice, která záhy patřila k jeho nejpilnějším protagonistům v celosvětovém měřítku. V roce 2002 se tato událost konala již v 53 zemích světa!

Poněkud svérázný postoj Nadace Terryho Foxe v Torontu sice před několika lety definitivně odradil organizátory v mnoha zemích, nicméně v tuzemsku ušlechtilá myšlenka žije dál. Dostala ovšem jiný název: Běh naděje. Snaha propagovat pohyb v očích široké veřejnosti je ale při této akci stále aktuální. A nejen to - po vzoru Běhu Terryho Foxe také pomáhá formou dobrovolného startovného získávat prostředky na výzkum rakoviny. 

V letošním roce naše škola pořádá již 15. ročník tohoto běhu. Akce probíhá ve Slaném v lesoparku Háje. Běh je nesoutěžní a jeho trasa je dlouhá přibližně 2 000 metrů. Start i cíl je umístěn v areálu letního kina. Velmi důležitý úkol mají žáci devátého ročníku - kontrolovat vyznačenou trasu běhu a být nápomocni zejména mladším účastníkům, aby nebyli dezorientováni a na trati nezabloudili.

Pro jistotu zdůrazňuji, že akce se uskuteční i za nepříznivého počasí.

Během čtrnácti let, co tuto akci pořádáme, se nám podařilo od registrovaných účastníků, kterých bylo téměř 7 000, vybrat přes 90 000,- Kč. Věřím, že letošním ročníkem překonáme celkovou částku 100 000,- Kč.

A co říci závěrem? Srdečně Vás tímto všechny zítra zvu a těším se na letošní 15. ročník. Svou účastí a dobrovolným finančním příspěvkem do sbírky uděláte něco pro své zdraví a zároveň podpoříte „dobrou věc“! 

Věřím, že se nám i letos podaří získat co nejvyšší finanční částku a překonat rekord z loňského roku, kdy jsme vybrali 11 120,- Kč. Bylo by to krásné završení snahy přispět na boj s rakovinou a vědět, že jsme se na tom všichni podíleli. Veškeré peníze budou předané dětskému onkologickému oddělení nemocnice Motol v Praze.

A úplně na závěr matematická úloha!!! Na naší škole je 518 dětí. Kdyby každý vhodil do pokladničky 20 Kč, tak kolik bychom vybrali dohromady? 

Přeji hezký den a zítra se uvidíme. Vážení kolegové, kolegyně a milé děti, věřím nám, rekord určitě padne!!!!!!!!!!!!!

  

 

 

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Kam pokračovat?

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.
Uložit
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Funkční webové cookies
Session cookies
OK
Odmítnout